برگزاری همایش جهانی چای در دوبی (2014)

 

پنجمین همایش جهانی چای (2014) در دوبی روز چهارشنبه کارش را به میزبانی مرکز کالاهای کشاورزی (DMCC) آغاز کرد. این همایش به آخرین وضعیت صادرات و واردات چای جهان و موقعیت دوبی که نقش بسیار حساسی در این زمینه در جهان دارد؛ می پردازد. 

احمد بن سلیمان، مدیر اجرایی این مرکز گفت: حجم چایی که از این مرکز جا به جا شده و مقدار چایی که از طریق دوبی نقل و انتقال پیدا کرده با 29 درصد افزایش به 129 هزار تن رسیده است. سانجیو دیوتا، مدیر بخش چای این مرکز هم گفت: چای      به صورت فله وارد دوبی می شود و در این جا اختلاط، بسته بندی یا دوباره به شکل فله صادر می شود. یکی از اهداف راهبردی ما تنوع بخشیدن به محصولات شامل تهیه چای های ویژه و بهبود تسهیلات و امکانات و خدمات قابل ارائه به مشتریان مان است.

امارات عربی متحده با 109 هزار تن واردات در سال ، چهارمین وارد کننده چای و  بزرگ ترین کشور صادر کننده مجدد چای در جهان است.

چهار کشور چین (35 درصد)، هند (20 درصد)، کنیا (8 درصد) و سری لانکا (7 درصد) مجموعا 70 درصد چای جهان را تولید می کنند.

کنیا، سر یلانکا، چین و هند به ترتیب با 396، 318، 300 و 203 هزار تن در سال بزرگ ترین صادر کنندگان چای در جهان هستند.

روسیه با 182 هزار تن مقام اول واردات چای جهان را دارا است و بعد از آن بریتانیا (157 هزار تن ) و آمریکا (116 هزار تن) قرار دارند.

آقای علی گرامی از شرکت چای گلستان با مقاله ای با عنوان ساختار بازار چای در ایران در این همایش شرکت دارند. همچنین آقای فرهاد پیروز به عنوان یک شرکت سازنده دستگاه چای کیسه ای از آلمان نیز درباره زنجیره ارزش مقاله ای ارائه نموده اند.

 

نشانی وب سایت این همایش: www.globaldubaiteaforum.ae

/ 0 نظر / 6 بازدید